Nem kell lemosni, majd az eső lemossa! Ez a mondat sajnos többszörösen sem állja meg a helyét. Hogy miért?
Gondolja végig! Esik az eső, az autója pedig kint ázik az udvaron, majd száradást követően foltos, koszos marad. Akkor miből gondolja, hogy a napelemmel más lenne a helyzet? Sajnos nem másabb. Sőt! Egy szaharai homokos esőt követően a napelem felületéről a víz elpárolog és ott maradnak a homokszemcsék, ami drasztikusan csökkenti a napelem teljesítményét és akkor még nem beszéltünk az ugynevezett HOT SPOT (melegpontok) jelenségről.
Lássuk be, a napelem telepítése nem olcsó beruházás. Ahhoz, hogy nyereséget hozzon, nem mindegy milyen hatásfokon termel. Tudtad, hogy erősen szennyezett napelemeid akár teljesítményük 20%-át is elvesztheti? Ennek elkerülése végett legalább évente egyszer szükséges a panelek lemosása, de nem csapvízzel. Mi a baj a csapvízzel? A csapvíz oldott ásványokat (kalcium, magnézium) tartalmaz, ami száradást követően a felületen vízkövesedést okoz.
De akkor, hogyan tisztítjuk?
Ioncserélt vízzel működő napelemtisztító gépünkkel előbb feláztatjuk a letapadt szennyeződéseket pl.: madárürülék, majd alaposan megtisztítjuk egy erre alkalmas kefe segítségével. Mivel ionsemleges vízzel tisztítjuk a paneleket, ezért tökéletesen folt és cseppmentesen szárad meg.